| MitzaaRulzz a întrebat:

Hei TPU happy Am o problema. Am o multifunctionala CANON MG2550 (nu prea conteaza asta). Cand vreau sa imprim orice din calculator (Word, PDF.) le imprima bine, insa cand vreau sa fac un xerox (fara a utiliza calculatorul) scoate si niste linii albe, fara sa se mai inteleaga nimic. Stie cineva ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Verifica scannerul, desfa-l, curata oglinzile ca se pune praf pe ele...
Sau cartusul!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, are o problemă cu scanner-ul sad
Înainte de a xeroxa, se scanează documentul.
Verifică dacă scanează corect : fă o scanare şi salveaz-o într-un PDF...

Toate cele bune!

| MitzaaRulzz explică:

Nuu, scanează super ok. Nu știu ce poate avea...