| theillusoryman a întrebat:

Hei TPU.Am o problemă cu anumite aplicații de pe laptop, mai exact Steam si Gta.Menționez că jocurile sunt cumpărate de pe Steam.Problema este că încerc să le deschid, îmi arată că se încarcă iar după câteva secunde revin la normal si nu se mai deschid.Doar aceste 2 aplicații de pe laptop nu se deschid, restul da. Oare care ar putea fi cauza?

1 răspuns:
| ScortSyndicate90 a răspuns:

Dai click de 2 ori pe respectivul joc/program apare cerculetul ca se incarca iar apoi pauza nu se deschide si trebuie sa deschizi de mai multe ori respectivul joc/program ca sa se deschida? Este normal sa se intample stai linistit, cauzele pot fi de la buguri si errori in windows la procesor ocupat! Dar de multe ori sunt buguri din windows! Deschide task manager si vezi acolo ce iti ocupa cpu gpu disc si asa mai departe! In cazul in care nu ai nimic ocupat in mod excesiv gen procesor placs video disc (memoria ram conteaza mai putin in acest caz) este clar un bug din windows sau de la respectivul program!