| 拉维尼亚 a întrebat:

Bună! Am o problemă cu laptopul. Când încerc să îl deschid totul e normal, se încarcă, apare logoul pe ecran, după apare pagina cu welcome și poza de desktop și, exact când trebuie să apară windowsul pe ecran, ecranul se face complet negru, mai rămâne doar cursorul pe ecranul negru și nu pot face nimic mai departe. Menționez că se întâmplă asta de acum o oră, după ce am apăsat prelung pe butonul de oprire pentru că încercam să deschid niște poze salvate și îmi dădea eroare și mergea și un pic cam lent, iar după ce l-am deschis a apărut problema asta. Îmi amintesc că am mai avut problema asta acum câteva luni, tot după ce l-am oprit forțat, dar atunci si-a revenit singur.
Care ar putea fi cauza?
Fundă!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca astia:
1. Pornesti laptop-ul, iar cand apare problema, atunci apesi butonul de pornire si tii apasat pana la oprire completa.
2. Daca ai kit-ul Windows-ului, introdu-l in laptop (de pe CD sau de pe stick de memorie), porneste laptop-ul de pe el, iar in meniu alege repararea /restaurarea la o data anterioara (cand inca a functionat bine).
3. Re-instaleaza Windows-ul
4. Apeleaza la un service.

| DarthNiger a răspuns:

Cred ca e din cauza Windows-ului, si eu pateam asta acum cativa ani dar a disparut de la sine, se innegrea ecranul si doar cursorul ramanea si nu puteam sa dau click pe nimic altceva.

| Fury12 a răspuns:

1.Daca crezi ca din cauza altor programe incearca sa il pornesti in safe mode, poti cauta pe yt deoarece sunt multe metode si in functie de windows.
2.Incearca cu stickul de la windows daca il mai ai sau chiar poti incerca sa iti faci un stick bootabil chiar de pe site e foarte simplu, poate iti va rezolva problema.

| GopnikulBogdan a răspuns:

Este virusat sau este o eroare de la Windows. Recomand un service de PC-uri.