| Andy_Andrei_1996_gQBZ a întrebat:

Salut Tpu.Am o problema ce ma framanta.Cineva mi-a adus un laptop nou pentru a ii pune sistemul de operare.Respectivul la cumparat in urma cu 3 zile, iar baieti de la magazinul de unde la cumparat iau spus sa il tina in priza doua zile.Azi a venit la mine i-am instalat windows-ul, dar are o problema cu bateria aceasta nu se incarca...ci doar cateva secunde cand se aprinde laptopul (Asus) iar dupa pictograma se opreste.Mentionez ca laptopul are 4 gb ram procesor dual core amd de 1.0 si placa video de 1500 mb.Deci ce se intampla de nu se incarca bateria.Ar putea fi din cauza sistemului de operare deoarece eu am pus windows 7 home premium de x32 bit.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

La 4gb ram se pune windows pe 64 bit, dar nu aici e problema. E clar ca laptop-ul ar eun defect hardware. Cuma re atattea zile, sa mmearga rapid cu el la magazin, ca sa il schimbe pe loc!

| Andy_Andrei_1996_gQBZ explică (pentru sltlp):

Mersi.da ai dreptate se pune pe 64 de biti dar nu am avut momentan pe 64.

1 răspuns: