| CosminBA a întrebat:

Hei, TPU! Am un Samsung Galaxy A5 2016 si am incercat sa-i fac updare la androidul de 6. Am instalat actualizarea, dar cand aceasta s-a finalizat, am ramas tot la androidul de 5. Am intrat la setari la sectiunea unde scrie "actualizare software" si acolo imi apare ca au fost instalate cele mai noi actualizari. Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Nimic.E posibil ca hardware-ul telefonului tău să nu suporte upgrade-ul. Oricum nu recomand asta deoarece ai șanse mari ca telefonul să se miște greu deoarece hardware-ul nu e optimizat(e prea vechi) pentru Android 6.