| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU cand vreau sa-mi reinstalez laptopul,imi da sa selectez limba si dupa imi apare un mesaj cu text-ul " A required CD\DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert now.
Note: if the Windows installation media is in the CD/DVD drive, you can safely remove it for this step"

Am incerrcat cu 2 CD de windows 7 cu speranta ca poate e de la cd dar tot la fel, asa ca m-am gandit sa-l duc la reparat? Voi ce parere aveti? Laptopul meu este "Dell inspiron N5050" eu cred ca lipseste folderu ala in care pun memoria etc.

Deci aveti o idee sau trebuie sa il duc la un specialist? Multumesc muly, la revedere!

1 răspuns:
| Flammachiu a răspuns:

Salut

Cand re instalez wind uneori am si eu ceva de genu si dai la boot din bios si dai prima data sa booteze de pe CDROM sau ce ai tu:P

https://www.youtube.com/watch?v=6i16HtZnQvw

Video asta iti explica ce trebuie sa faci chiar daca la tine arata diferit ideea generala e aceeasi:D