| Xenoverse a întrebat:

Am problema nu pot instala windows 7 ultimate de pe stick-ul, când dau instala noi imi apare asta.

A required CD/DVD drive device is listing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD or USB flash drive, please insert it how.

Note: If the Windows installation media is in the CD/DVD drive, you can satelit remote it for the step. Si dupa aceea Ok si imi apare o eroare.

No device drivers were found. Make sure dat installation media containe the correct drivers, and the click OK.

Ce sa fac, va rog ajuta-ti ma rapid.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e o chestie aparuta la unele laptopuri noi care numai sunt compatibile cu windows 7, eu unu le instalez prin mod uefi /csm de pe cd sau descarc drivere pe stik si merge

Trebuie sa folosesti un port USB2 daca ai.
Daca nu ai putea sa cauti in bios ceva legat USB port legacy sau compatibility.
Daca nici asa nu merge, trebuie sa gasesti un setup de windows 7 ce include drivere pentru usb 3

| sierra1 a răspuns:

Ai ales in BIOS ordinea de boot-are să inceapă cu usb-ul? Știe calculatorul tău să boot-eze de pe stick? Conținutul stik-ului tău e în regulă (e verificat, boot-abil, are setup,?)

| Xenoverse explică (pentru sierra1):

Da e boot-anul problema e ca nu pot instala windows-ul.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Posibile cauze:

Nu ai Windowsul instalat calumea pe CD.

E CDul stricat/zgariat (incearca sa il pui pe alt CD sau mai bine un USB.)

Ai probleme cu CD Romul calculatorului, de aceea recomand un USB in loc de CD.

Daca nu, du-te cu el la un specialist. Bafta! happy

| raMLesS a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

"Hey TPU! Am problema nu pot instala windows 7 ultimate de pe stick-ul, când dau instala noi imi apare asta."
Ea spune ca are probleme cu stickul, tu ii raspunzi despre cum sa-si rezolve problemele cu CD-ul rolling on the floor.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru raMLesS):

M-am incurcat in intrebari laughing

Cum pui emoji ala care se tavaleste pe jos de ras? Ca mi-ar folosi destul de des. happy

| raMLesS a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

In loc de "doua puncte, paranteza, paranteza" :)) pun "egal, paranteza, paranteza" =))
Ai aici mai multe emojiuri http://www.fetesibaieti.ro/yahoo.html
Funda? :x :)>-

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru raMLesS):

Cauta intrebarea asta la search. Am pus-o la caterinca. Pune raspunsu acolo ca sa pot sa iti dau funda ca asta nu e intrebarea mea laughing

Salutare TPU!

Cum pot sa pun si eu o intrebare pe TPU?

DAU FUNDA SI VOT AJUTOR!

laughing

| catalinjuganaru02 a răspuns:

Vezi,poate nu ai bagat windows-ul bine pe stick..Intra pe TutoriAle Intim si gasesti acolo pas cu pas.