| anonim_4396 a întrebat:

De acum cateva zile am o problema cu laptopul meu cu Windows 7 ultimate. Cand dau shut down ii apare urmatorul mesaj:

Please do not power off or unplug your maching

Installing update

Iar cand il deschid:

Preparing to configure windows

Do not turn off your computer

Configuring windows 100%

Do not turn off your computer.

Dupa care se deschide normal.

L-am stricat? Ce s-a intamplat cu el? Adica acum cateva zile a fost prima data cand a inceput sa faca asta si nu stiu ce sa fac.

Va rog ajutor dau Fundy

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu ai stricat nimic. Tocmai ti-ai instalat windows-ul, si isi instaleaza update-urile. Nu te ingrijora, nu este nimic rau in asta. Majoritatea lor sunt pentru securitate, si nu le ved rostul in a se instala, mai mult ingreuneaza sistemul de operare. Ca sa le poti oprii ( update-urile ) intra in control panel->system and security, si sun windows update ai ''turn automatic updating on or off'' da-i acolo, si bifeaza ultima optiune : never check for updates. Dai ok si gata!
Bft!

9 răspunsuri:
| Simion_Ana_2000 a răspuns:

Hei!
Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru timp de 2 zile nu am stiu ce sa-i fac, insa mi s-a spus sa-l pornesc si sa-l las asa pana se incarca si isi face el "programul". In fine, dupa cam o ora mi s-a aprins normal, de atunci nu mai am probleme. Insa daca nu functioneaza zic sa apelezi la un specialist!
Succes!

| Gumitzza5 a răspuns:

Buna! Si mie mi s-a intamplat asa timp de mai bine de 2 saptamani si m-au apucat nervii ca trebuie sa astept pana isi facea el updaturile si niciodata nu le termina si bineinteles cand il deschideam imi zicea exact cum iti zice tie "please do not turn off." ca isi face iar update-uri. Si cum ti-am zis mi-au venit nervii si am inceput sa umblu pe la System asa ca am inchis (am dat turn off) la update-uri si acum nu mai stau 5 ore pana se deschidelaughing. Iti recomand sa faci la fel. Bafta

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu l-ai stricat, l-a stricat windowsul. Updateurile il ucid. Turn Off Updates pe data urmatoare. Reinstaleaza windowsul, si ai nevoie si de un win-loader daca cd-ul e piratat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anuntul iti spune ca windows-ul e tocmai in curs de updatare, adica in timpul in care vrei sa-l inchizi el descarca update pentru windows. daca vrei sa nu-ti mai apara acel mesaj te duci in control panel-windows update si acolo bifezi never update.adica sa nu updateze.restartezi laptoul si gata, nu vei mai primi mesajul acela.

| express11 a răspuns:

Se update windows-ul.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Windows-ul isi face update. E absolut normal dar sacaitor. Poti intra in setarile windows update si sa inchizi update-urile si sa le faci doar cand crezi ca ai timp de asa ceva.

Start - Control Panel - System and security, si apoi vei vedea in lista Windows Update cu un link dedesubt turn automatic updating on or off

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa faci un update la drivere.
Intra pe My config http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes!

| AnimatedSignature a răspuns:

Nu, își face updatările de rahat.
Mai bine le dezactivezi, nu ajută și salvezi și timp.

| K0sti a răspuns:

Opreste update-urile!