| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un Samsung Galaxy j3 2016 și am Android 5.1.1!
Cum sa fac sa am Android 6 sau chiar 7?
Eu am citit la specificațiile telefonului meu ca poți sa faci udate la 6 și 7 dar eu când dau sa îmi actualizez androidul îmi spune ca e cea mai noua versiune!
Cum sa fac?

2 răspunsuri:
| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns:

Trebuie sa ai o aplicatie Software Updater, daca nici acolo nu iti apare asta inseamna ca inca nu s-a lansat versiunea pentru acel telefon

| t3o3o a răspuns:

Cauti pe internet Android 7.0 download, il descarci(are vreo 400-500 de mb) si dupa te duci in setarile telefonului de baza(power button+home button+volume down)si te duci la install script/zip.Eh si de acolo te duci pe downloads si te duci pe androidul ala descarcat, si apesi cand esti pe power button si va incepe sa se instaleze. Sper ca ti am fost de ajutor.