| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un Samsung Galaxy J3 2016 și am Android pe el 5.1.1
Vreau și eu sa am Android 6.0.1 sau chiar 7 dar cum sa fac?
Când mă duc sa îmi actualizez androidul îmi spune ca am ultima versiune!
Nu îmi spuneți sa descărc de pe internet nu știu ce Android-uri false și nu știu ce aplicații!
Eu am văzut multe videocolipuri pe YouTube și mulți aveau Android 6.0.1
Cum?
Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-j3/SM-J320G/
ai ultima versiune, daca producatorul nu scoate o versiune mai noua, nu ai cum sa faci update

| anonim_4396 explică (pentru ziftode):

Pai și atunci pe YouTube de ce alții au Android 6.0.1?
Și știi când se va face și la telefonul ăsta Android 6.0.1?

| ziftode a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa te duci in setari, about/despre telefon si sa imi zici "model number" (sau ce o fi in romana)
eu am galaxy s4, si model number e: GT-I9505

| anonim_4396 explică (pentru ziftode):

SM-J320F
Ăsta e.

| ziftode a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-j3/SM-J320F/
deci, imi pare rau, chiar nu stiu cum sa te ajut si care e treaba cu video pe Youtube care spun ca ar avea Android mai nou
imi pare rau