| Anothergirl22 a întrebat:

Hei, TPU! https://emag.page.link/cYby9zJKdkQRP5uw9
Sau
https://emag.page.link/CnBFzDfCAN45B6vV7
Care laptop este mai ok pentru facultate online, navigat pe internet și vizionat filme? Fundă happy

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Nu recomand niciun procesor din seria U (cel cu i5 din primul link). Am avut un i7 4500U care dupa ce se incingea nu mai avea aceleasi performante si era foarte usor de sesizat. In plus un ssd nu strica niciodata mai ales daca este intr-un slot M.2, iesi mai ieftin daca iti cumperi un hdd pe separat. In concluzie, al doilea cu i3-ul e mai bun

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cel de Acer. Un procesor mai nou consuma ai putina energie, si SSDul zbarnaie cand le descarci laughing

| Xinnicut a răspuns:

E ok ce zice Wr3nch daca il folosesti doar pentru asta insa, un ssd doar e putin ar trebui sa iti fai un upgrade dupa asta cu max 300 lei totu de macar 500 gb daca ai doar 256 gandeste-te ac 100 gb e windows cu aplicati etc, si sa mai ai doar 100 gb liberi si telefoanele au atata

| sierra1 a răspuns:

Ar fi dacă n-ar lipsi!

| Anothergirl22 explică (pentru sierra1):

Le-am prins pe ambele la resigilate, chiar daca nu mai sunt in stoc

| sierra1 a răspuns (pentru Anothergirl22):

Ia-l pe i5, hd și ram-ul se schimbă (ieftin)!