| flixbuster a răspuns:

3. procesor mai bun, ram mai mult, video mai bun.

| danutzz008 a răspuns:

Salut, primul laptop e cel mai slab ca si specificatii
- comparatie intre procesoare (laptop 2 si 3) --> https://cpu.userbenchmark.com/......8vsm760067 [diferenta mare nu e intre ele, cel de la Amd e mai recent + are 4 nuclee fata de 2 la Intel dar putin mai slab la memoria Cache pe jumatate]
- memorie Ram mai mare la lap 3 fata de 2, si placa video ceva mai mare.
In concluzie laptopul 3 e mai bun (mai e doar la resigilat 2200 lei) fata de lap 2 (1600), oricum daca esti pe "saracie" poti sa cumperi si laptopul. Posibil sa gasesti la 2200 ceva mai bun decat laptopul 3. Decizi singur happy

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru danutzz008):

Il iau de black friday e mai ieftin

| MihaiDumitru1290 a răspuns:

Ia ti Asus cu încredere!

| ste2123456 a răspuns:

2 este mai ok am avut de la Lenovo incepe sa se blocheze de la un timp Asus e mai bun, funda pls.