| dianaminerva1999 a întrebat:

scuze daca nu am postat in categoria care trebuie... VA Rog ajutati-ma de 2 zile mi-am luat un laptop si are pe el sistemul de operare endless os si nu-mi merge nimic pe el jocuri programe..etc si vreau sa schimb windosul dar nu am cum sa-mi fac un stick bootabil ca nu-mi deschide.exe si nu pot folosi rufus... daca stie cineva un program sa deschid.exe sau vreao solutie sa fac stickul cu windows bootabil ati fi de mare ajutor dau funda! Promit

2 răspunsuri:
| MarioDraghi a răspuns:

Presupun ca e un Asus, care are instalata aceasta versiune de linux, te pot ajuta, ai nevoie de un stick de minim 4 GB, winows-ul sa fie in format iso, si conteaza foarte mult si sitemul de operare de pe care faci stick-ul bootabil daca e de la vista in sus se poate, contacteaza-ma cand ai ceea ce am spus, daca nu intelegi ceva scriemi si te ajut.

| dianaminerva1999 explică (pentru MarioDraghi):

Mi-am facut un stick bootabil cu windows 10 cu ajutorul rufus...
am incercat sa il instalez imi botateaza totul e ok pana cand imi arata emblema de la windows si de acolo nu merge ajuta-ma cumva te rog cum as putea sa scap de el. sau sa pot folosi programe.exe atunci ar fi minunat