| massary01 a întrebat:

Hei! Vreau sa imi cumpar si eu un laptop, cei cunoscatori imi puteti da o parere despre "Laptop Dell Inspiron 5567, Intel Core i5-7200U, 8GB DDR4, SSD 256GB, AMD Radeon R7 M445 4GB, Ubuntu 16.04"? Mersi mult! Dau funda;)
Un link cu el >-- https://www.flanco.ro/......16-04.html

2 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Ține cont de faptul că este DDR4. Eu aș opta pentru un DDR3, cu toate că aș părea ciudat pentru mulți. Plus de asta, este Dell, mie unul nu-mi place deloc gama lor de produse. Placa video de 4GB și totalul de 8GB? E destul de sceptic, înceracă să mergi pe ASUS.

| Ironwin a răspuns:

Folosesc si Dell si Asus, Dell sunt mult peste Asus la calitatea materialelor folosite. Este un laptop echilibrat si o sa fii multumit de el, pe viitor mai poti pune inca 8 Gb de ram daca o sa ai nevoie. Uite aici la firma mare un pic mai ieftin :
http://www.cel.ro/......iswNTMp-l/
Atentie la WIFI nu stie b/g/n, are doar protocoale mai noi a/c, se rezolva daca schimbi routerul tau, dar tot o sa ai probleme daca calatoresti cu el.