| Andrei_Cacina_1990 a întrebat:

Salut, am de gand sa imi cumpar un laptop pana in 2500 lei si nu sunt hotarat inca ce optiune sa aleg. Optiunile principale care m-ar interesa pe mine sunt cel putin un i5 cu ssd de 268, 8 GB RAM, placa video destul de buna si o rezolutie buna totodata, insa nu stiu inspre ce sa ma indrept cand vine vorba de fiabilitate, singurul model care cred ca m i s-a r potrivi este aceste https://altex.ro/laptop-dell-inspiron-5567-intelr-coretm -i5-7200u-pana-la-3-1ghz-15-6-full-hd-8gb-ssd-256gb-amd- radeon-r7-m445-4gb-ubuntu-16-04. Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| bogdan324 a răspuns:

Aia e o prastie de laptop cu 2 nuclee reale si 4 virtuale cu o placa video de toata jena, degeaba ai ssd daca procesorul si placa video sunt praf, mai bine iti cumperi asa ceva
http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/
Ii mai bagi 4gb sau 8gb ram si ii montezi un ssd in loc de dvd peste un timp, e mult mai fiabil si te vor duce multe jocuri, ai procesor cu 4 nuclee reale si o placa video buna, eu zic ca la pretul ala e un laptop perfect.