| Adeelus a întrebat:

Heii, TPU! As vrea sa va-ntreb la cate rapoarte se sterge un cont de Facebook? Aseara imi trimisese cerere mie si la un prieten o fata. Vazusem ca avem un prieten comun pe Facebook, o colega de-a mea. II scriu fetei, o intreb ce face si imi dau seama ca ori e ea ori e veisoara colegei mele ( ele sunt suparate pe mine deoarece-i dadusem block verisoarei ) Asa si colega-mia zice ca nu e ea si chestii. Sper ca ati inteles ceva :))) Dati si voi raport aici https://www.facebook.com/denisa.renata.5

Răspuns Câştigător
| 28cosmin a răspuns:

Când raportezi pe cineva pe chat sau profil pe Facebook trebuie să știi:
1. Motivul Raportări persoanei respective;
2. Că cei de la Facebook verifică raportul tău cât și persoana respectivă, dacă persoana respectivă nu a încălcat niciun regulament impus de Facebook nu ar de ce să-i șteargă contul, iar dacă sa întâmplat o singură dată să încalce regulamentul îi va da avertisment și o va ruga să șteargă ceea ce tu ai raportat și care consideri că încalcă regulamentul, dacă nu încalcă regulamentul nu-i va face nimic persoanei respective la cont.

Sper că ți-am fost de folos și de ajutor!