| Andreea_Mihaella_1998 a întrebat:

Hello si la multi ani!
Am instalat o noua versiune a ORACLE VIRTUAL BOX (5.1.12), iar acum daca incerc sa imi pun orice versiune de windows de la 7 in sus primesc urmatoarea eroare: Compatibility error The computer started using the Windows Instalation media. Remove the installation media and restart your computer so that Windows starts normally. Then, insert the installation media and restart the upgrade. [DO not select! custom [advanced] to perform an upgrade. Icustom advance installs a new copy of Windows and deletes your programs and settings/

M-am tot uitat pe forumuri, dar nu am gasit nimic folositor.

Ma poate ajuta cineva? Astept solutii.
Funda
Multumesc

2 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

La multi ani Andeeea!

| danutzu96 a răspuns:

Masina virtuala booteza in contiunare de pe instalarea (discul virtual) cu windows 7. Intri in masina virtuala si la pornire apesi rede F12 si o sa intre in meniul de boot. Acolo selectezi ca dispozitiv de bootare hdd-ul si ar trebui sa mearga.