| anonim_4396 a întrebat:

Help! Mi-a apărut în colțul dreapta-jos la laptop un "badge" (un scris) care zice "Activare Windows/Accesați setări PC pentru a activa Wndows". Am acest laptop de imediat 4 ani cu Windows 8 Enterprise și nu am mai întâlnit la el așa ceva. Și am avut Windows-ul normal, fără ceva restricții. Acum nu îl mai pot personaliza și e mereu acolo acel scris. Totul a început de când și-a făcut ceva update-uri, ieri. Dar în acești 4 ani a făcut 11 mii de update-uri și totuși nu s-a întâmplat asta! Am făcut ce îmi zice el acolo și am dat pe "activare", dar apoi apare o eroare "0x8007232B DNS does not exist". Ceva sfaturi? sad

7 răspunsuri:
| Alex007xD a răspuns:

Probabil ai o editie limitata la windows si ti-a expirat. Nu mai poti face nimic, decat sa cumperi un key de windows.

| BIoody a răspuns:

Nu trebuie activat nimic ma :))
Bagati windows 7 si dupa descarca asta
dai pe ea si iti sterge licenta si timpul si e nelimitat :p
http://windows-activator.net/......download2/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BIoody):

Mai bine nu, decât să ajung "din lac în puț".

| BIoody a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma e mai bun windows 7, iar wat removerul chiar functioneaza bine, acum na stiu ca nu ai incredere sau cv dar mna vezi tu pana la urma ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri, dar până la urmă am reușit de una singură.

| rrrp a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai avut windows spart si si a facut update a detectat ca nu i genuine. deci e posibil sa mai zica.
nu a zis nimic pentru ca acum au pus update ul asta.

| lillychen234 a răspuns:

I think Windows 7 is extra ordinary operating system than windows 8 enterprise for your laptop. You need not anything except Windows 7.