| vladeduard2000 a întrebat:

am pus windows 7 enterprise dar nu merge sa instalez Intel Driver Video imi da o eroare "This computer does not meet the minimum requirements to run this software".
Am un Laptop Lenovo g510, 4 ram i3 2gb.
Va rog ajutati-ma. Dau funda!
P.S:Inainte de asta am avut windows 8.1.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cand apare aceasta eroare, sunt 3 posibilitati:
- driverul nu e cel compatibil cu sistemul de operare
- driverul e pe 64 biti si Windows-ul pe 32 biti sau invers (versiunea de driver trebuie sa respecte configuratia sistemului de operare - 32 biti sau 64 biti, dupa caz).
- nu ai placa grafica Intel, si astfel instalarea iti este refuzata.

Daca ai avut Windows 8.1, va trebui sa cauti versiunea pentru Windows 7.