| anonim_4396 a întrebat:

Help, nu am un serviciu de internet cumparat, fac hotspot de pe telefon pentru laptopul meu si imi este de ajuns. Avem internet oferit de primarie gratuit si desi nu este recomandat ma mai conectez uneori pentru descarcarea rapida a anumitor fisiere. Intrebarea mea este: dupa aproximativ 10 min de utilizarea internetului nu mai pot accesa nici un site, mi se opreste tot! Laptop-ul meu imi arata ca este conectat dar conexiunea nu este stabila. Este posibil sa scada viteza de internet automat pentru limitarea traficului? Am incercat de pe mai multe dispozitive si la toate se intampla la fel? Se pricepe cineva la acest subiect si imi poate da o eventuala solutie?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate primăriile, sau cel puțin o mare parte din primăriile României, sunt dotate cu conexiuni gratuite pentru public (fie prin fonduri proprii fie prin intermediul programului WiFi4Eu).
Toți consumatorii sau beneficiarii acestui serviciu gratuit au diverse limitări.
De aceea esti deconectat la un interval de 10 minute, sistematic.

Nu poți face nimic din păcate, decât sa te reconectezi.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Pentru stabilitatea conexiunii ai primit răspuns.
Pentru securitate învață să folosești VPN.