| Niknike a întrebat:

Heu TPU imi puteti da si mie o parere despre pc-ul meu ca placa video am su sapphire radeon rx 550 pulse 4 gb 128-bite, procesorul este i7 3770 3. 4ghz, pe partea de memorie ram am 8 gb iar memorie interna 1T (1000gb)
As vrea sa stiu daca e bun pentru gaming am testat deza cateva jocuri printre care si fortnite pe care il duce in 60 cu grafica pe high acum as vrea sa stiu si parerea voastra...

Răspuns Câştigător
| ziptrack a răspuns:

Placa video e doar OK, dar atata timp cat te joci la 1080p si ai 60fps pe HIGH nu vad de ce ai face un upgrade. Diferenta de detalii intre HIGH si ULTRA e aproape insesizabila cu toate ca frame-rate-ul poate scadea destul de mult.

In rest totul e in regula, procesorul e foarte ok cu toate ca e destul de vechiut, RAM destul, HDD decent... poate pe viitor iti cumperi un ssd de 128GB pentru sistemul de operare daca vrei sa-ti incarce sistemul de operare, software-urile si jocurile mai repede. Sa-l stapanesti sanatos!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pc decent