| Zuuzy14 a întrebat:

Hey! Am o tableta... si nu stiu din ce cauza mi se termina foarte repede bateria, daca umblu pe ea cred ca si in jumatate de ora mi se termina bateria. Nu stiti din ce cauza mi se termina asa de repede bateria de la ea? Si ce as putea face ca sa nu se mai termine asa repede?

2 răspunsuri:
| Andrei1099 a răspuns:

Acum depinde de cum a fost incarcata bateria la inceput si de puterea ei ( cati mAh are). Ai putea incerca sa o descarci de tot si sa o pui la incarcat 12 ore. Dupa ce s-a terminat de incarcat sa nu te mai joci pe tableta, doar sa o lasi sa se descarce singura. Bateria ar trebui sa se calibreze. Daca nu merge, bateria este dusa si trebuie schimbata.

| wolfrram a răspuns:

Daca este mai noua dureaza vreo o luna pana intra in regimul ei normal de functionare(7-8) incarcari