| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Hey guys, de curand un vecin si-a luat un laptop Acer espire e15, si am mers si i-am instalat windows-ul si toate alea, si avea internet de la rds dar nu a avut router wireless asa ca i-am instalat internetul prin metoda clasica (aia unde dai connect etc)
iar acum si-a luat un router, i l-am setat si merge tot, dar cand dau sa ma conectez de pe laptop prin wireless nu merge ..cu mufa merge dar fara cica nu-mi gaeste nici o retea wireless.
am cautat pe net si cica nu era activat dar am incercat sa-i activez wireless-ul (cu tastele fn+F3 cum zicea pe net) si tot nu merge, inainte sa-i pun "ppoe connection" imi arata si retelele wireless din zona dar acum nu.
ce as putea face?
mercii anticipat

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Deschide Control Panel -> Network and Sharing Center -> Change Adapter Settings si ar trebui sa iti apara si conexiunea wi-fi langa Local Area Conexion. Daca nu apare inseamna ca nu ai driverul instalat sau e dezactivat wi-fi-ul.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cauta sa instalezi driverul pentru wi-fi.

| ItDoesntMatter01 explică (pentru Intruder19):

E instalat deja, am specificat ca a mers inainte

| NevastuicAaA a răspuns (pentru ItDoesntMatter01):

Reinstaleaza driverul

| untu a răspuns:

Apelati la un specialist in IT de la RCS & RDS!