| Anonim225 a întrebat:

Deci mi-am luat un router pentru wireless si acum vine problema: am luat CD-ul, l-am instalat si cand ma conectez la wi-fi imi apare ca e conectat, dar nu merge internetul nici pe laptop nici pe telefon. Ce pot face pentru a merge? Daca se poate dati-mi niste detalii mai amanuntite. Multumesc frumos.

8 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Baga cablul de net in router

| Anonim225 explică (pentru Bybanu):

Am cablul bagat in router.

| metinmetin4 a răspuns (pentru Bybanu):

Asa e si al mine.
am router lan 1, 2, 3, 4 power clabul de net galben si atat si imi arata ca merge dar nu merge nici pe calculator nici pe telefon

suntserios
| suntserios a răspuns:

Routerul se configureaza nu se instaleaza

| andrei690 a răspuns:

Nu ai bagat cablurile bine sau nu ai facut setatarile bine.
Eu ti as fi recomandat sa i faci manual configurarea accesandu l cu adresa din carticica pentru ca cd mai mult incurca. Tine minte : cablul cu net de afara vine in singura gaura de culoare diferita din router.