| IuhasRazvan a întrebat:

Am imprimanta cannon pixma mx 495 credd... Si are o problema, am demontat calculatorul si azi dupa o luna l-am pus la loc, imprimanta o foloseam la copii( multifunctiionala).am montat calculatorul si imi scotea la imprimanta totul albastru catre verzui asa o culoare amestecata, in fine. Am reincarcat azi tusul si tot la fel imi face, orice poza o scoate albatru deschis catre verde. La imprimanta am primit o foaie dupa care sa fac copie sa vad daca functioneaza imprimanta. Adica o foaiee cu culori, in fine fac copie dupa aia dar in loc de culoarea rosu este albastru, in loc de mov este rosu in loc de rosu albatrsu si tot inversate. Ce p.l.m help ma disperaaaa!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie curatate cartusele sau desfundate. In CD-ul insotitor trebuie sa ai un soft de curatare. Daca nu merge du-o la un atelier.
Citeste si aici: http://www.cissrevolution.ro/curatare-cap-printare/