| Crysty1996 a întrebat:

SAll TPU am o imprimanta canon pixma mp280 si i-am reincarcat cartusu color fiindca mi s-a terminat cand am bagat la loc in imprimanta imi arata tot ca ii gol dar cand am tras ceva merea fara probleme si ce pot face ca sa imi arate din nou cat ii consumat si cum pot face sa mi se stanga becul de la imprimanta care indica ca tusul este gol PLZZZ ajutati-ma DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| PisicMic19 a răspuns:

Sper sa nu ma insel dar cartusul este cu cip.Ar fi bine sa mai intri pe www.okazii.ro sa vezi cit costa cartuse ca ale tale ca te trezesti fluierind a paguba dupa un timp vezi ca idee. http://new-it.ro/tutoriale/cum-resetezi-imprimanta-canon-mp250/

2 răspunsuri:
| Lseparatio a răspuns:

Deci chestia e mai complicata. Trebuie sa verifici daca cartusul are cip daca are nu poti face nimic tot timpul va arata ca e gol daca nu are ia si pune imprimanta sa faca o reverificare generala. In timpul procedeului va realinia axele si va verifica cartusele si isi va reveni. Dar daca imprima fara probleme zic sa nu iti mai bati capul cu ea. Astia pun din ce in ce mai multe elemente de siguranta ca sa impiedice reincarcarea cartuselor. Bafta. Seara placuta.

| misu62x a răspuns:

Poate tusul e golit