| anonimguy3 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta dar acum e mai diferita: deci astazi de dimineata voiam sa pornesc pc dar monitorul meu nu avea semnal. De vreo saptamana monitorul imi face fite si pierde semnal aiurea. (mentionand iar ca monitorul meu are 9 ani din 2005 il am) Tin sa mentionez ca nu e de lc PC meu problema, pentru ca pana acum o saptamana mergea totul perfect iar pc meu nu e unul vechi sa zici, l-am luat acum 1 an si 8 luni deci nu e vechi. M-am uitat la pini de la monitor si nu au nimica nu sunt indoiti sau cv poate nu m-ma uitat bine si sunt arsi sau cv, iar la cablul vga nu stiu daca are cv, mi s-ar parea ca nu are nimica. Acum face cv de genu: bag cablul vga complet in monitor se aprinde ledul de pornit si face cv de gen are semnal pierde semnal are semnal pierde semnal. Nu sta mai mult de o secunda cu semnal si dupa pierde si tot asa. Maxim l-am putut sa stea 3 secunde cu semnal si gata. straight face Ce poate fi? Si daca e monitorul stricat recomnadati-mi niste monitoare pana in 600 de lei de 19 inch. (nu vreau monitoare de peste 19 inch pentru ca eu as vrea sa il folosesc la gaming si placa mea video e mai veche in performante si an de fabricare si la monitoare de peste 19 inch si reezoulutie mai mare de 1280x1024 o fac praf) As prefer de le Benq mai mult sau Asus. Si inca cv, daca im recomanda-ti monitoare intreb si eu acum pentru ca nu stiu nu am mai cumparat inainte nici un monitor si nu stiu: Monitoarele vin cu cablul vga sau dvi la pachet nu?

FUNDA!

4 răspunsuri:
| Garielu a răspuns:

Salut,ai verificat si placa video? S-ar putea ca aia sa fie problema.AStept sa respunzi.

| anonimguy3 explică (pentru Garielu):

Si ti-am explicat in intrebare ca nu e de la PC -_-, pentru ca mergea struna pana acum o saptamana, pana mea m-am jucat ieri metro last light in high si nu avea problema straight face si tot mergea. Si cum am spus PC meu nu e vechi sa zici, si l-am folosit numai in gaming daca era de la placa video era da-ta dreacu si arsa la cat am fortat-o. straight face Si cum am spus efectiv bag tot cablul vga in monitor pana la refuz si pierd semnal si iar vine semnal pierd semnal si iar vine semnal. Nu sta mai mult de o secunda cu semnal. Si nici nu pot porni pc pentru ca nu vad ce se intampla pe ecran -_- si dupa nu il mai pot opri. (si nu nu il opresc din priza, de la butonu de power sau sursa. )

| Garielu a răspuns (pentru anonimguy3):

A.zic sa il mai duci la alt expert si daca nu uite niste modele ieftine(sh): http://www.diabloscomputer.ro/? filter=monitoare-second-hand&pret=400%20-%20600

| anonimguy3 explică (pentru Garielu):

Am incercat monitorul pe alt system cu alte cabluri de alimentare si vga si la fel. RIP my old monitor.