| AkTeNBok a întrebat:

Am o mare problema, mufa de la căști mi s-a rupt în 2 bucați, iar a doua a rămas prinsa inauntru. Cum fac sa o scot, mi-a ramân blocat pe modul căști și nu pot auzi nimic. Cel mai explicit răspuns are funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Acasa nu ai cum sa scoti resturile, ai nevoie de scule speciale si indemanare + experienta.
Cel mai bine e sa mergi la un service, ei te vor rezolva si nu te costa mult.

Nu incerca cu lipici si alte metode babesti, recomandate de unii, fiindca risti sa te coste mult mai mult reparatia!

10 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Trebuie desfacut aparatul (nu ai specificat) si impins prin niste fante cu un ac.

| AkTeNBok explică (pentru danutzu96):

Ok, dar nu pot dezactiva modul căști? Mai aștept raspunsuri

| Superior a răspuns:

Iei o sarma si cu mare atentie incerci sa o sudezi pe jack apoi tragi sarma si iese si ala.

| AkTeNBok explică (pentru Superior):

Pai și cu ce o sudez?

| angelica02 a răspuns:

Cu un ac poate reusesti

| Evolution a răspuns:

Nu ai cum sa o scoti de'acolo fara sa desfaci acel aparat (daca e lapto, calculator, mp3 etc.)
E ciudat cum ti s-a intamplat asta laughing) asta inseamna calitatea la castile tale.
Daca a ramas prinsa inauntru si nu e putin iesita in afara sa o tragi, nu ai cum sa o scoti.

| danutzu96 a răspuns (pentru AkTeNBok):

Nu. Semnalul este deviat catre jack. E hardware treaba. Pana nu il scoti nu o sa ai sunet.

| Saltbae a răspuns:

Încearcă sa lipești la loc Jumătățile, dar ai grija sa nu dai cu lipici și pe aparat, ci doar pe casti. După ce se usucă, tragi cu tot ce este înăuntru.

| AkTeNBok explică (pentru Evolution):

Erau căști mai vechi

| Superior a răspuns (pentru AkTeNBok):

Pistol de lipit.