| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu un aparat foto digital Olympus x-42. Cand vreau sa fac o poza cu el mi se inchide pur si simplu dar nu se retrage obiectivul. Care ar putea fi problema? Acumulatorii, cardul sau aparatul in sine? Va rog mult sa ma ajutati. Dau Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Gherasim_Georgian_1998 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie trebuie schimbat acumulatorul sau baterile.

5 răspunsuri:
| Cristian7991 a răspuns:

Ce baterii are?

| Cristian7991 a răspuns:

Ce baterii are aparatul? Verificale si ai grija sa fie incarcate eu cand am avut aceeasi problema la un Nikon am avut bateriile descarcate

| Gherasim_Georgian_1998 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie trebuie schimbat acumulatorul sa batria

| RB26DETT a răspuns:

Iti recomand sa cumperi baterii reincarcabile 1.2 volti sunt mai scumpe dar iti da si incarcator in pachet. daca ai acumulator, cauta pe internet cam cat ar costa unul nou scriind numele aparatului

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Gherasim_Georgian_1998):

Tie tot nu ti se retragea obiectivul cand se inchidea?