| anonim_4396 a întrebat:

Am primit o tableta cadou(Asus MEMO Pad 7) si as vrea sa va intreb ceva. Prima data am lasat-o sa se descarce complet apoi am lasat-o la incarcat cam 6-7 ore. Apoi o persoana mi-a spus ca trebuie sa o las la incarcat 24 de ore...Deci intrebarea mea este daca este necesara aceasta incarcare de 24 de ore si daca o pot pune la incarcat a doua oara respectand cele 24 de ore?

2 răspunsuri:
| Didiii15 a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu, nu este indicat sa tii la incarcat nimic timp de o zi intreaga, asa se uzeaza cel mai usor bateria. Trebuie sa o lasi doar atata timp cat ii ia sa se incarce, nu.ti recomand s.o tii mai mult, mai ales 24 ore.
Sper ca te.am putut ajuta!

| RaduTN a răspuns:

Citește articolul ăsta, și o să vezi cum se încarcă bateria corect, fără să o deteriorezi pe viitor.
http://www.epasystems.ro/incarcarea-acumulatorilor/