| CristianoRonaldo10 a întrebat:

As vrea sa stiu daca urmatoarele componente pe care vreau sa le cumpar, sunt compatibile cu procesorul( Intel pentium 4 640 3. 20GHz prescott 90 nm techonology- tin sa va mentionez ca acum am o placa de baza foxconn P4M800P7MA socket 775 pe care procesorul Intel este compatibil) si sursa delux atx-400W p4.Componenele pe care vreau sa le cumpar sunt:
Placa de baza Gigabyte GA-H61M-DS2H
Placa video Sapphire Radeon HD7750 1GB GDDR5 128 bit
HDD HGST 500GB SATA-ll 7200rpm 16MB
RAM Zeppelin 2GB DDR3 1333MHz CL9 bulk
Totul de pe pcgarage.

3 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Ai placa de baza si procesor pe socket 775 si ai ales o placa de baza pe socket 1155.

| taken a răspuns:

Daca poti faci un efort si schimbi si procesorul.Memoria pe care ai ales-o este bulk(scrie acolo)
http://www.pcgarage.ro/memorii/zeppelin/2gb-ddr3-1333mhz-bulk/
Bulk inseamna ca vin ambalate in pachete de 50-100 de bucati si sunt in general destinate asamblatorilor.Ele au fost testate prin sondaj. Oricum eu spun sa pui mai mult de 2 GB.

| Alberto97 a răspuns:

Eu iti recomand 4 GB ram pe pc ansta am 512 MB si stiu ce inseamna daca acum mi-las fi facut iar mi-asi pune 8 GB