| HardCore7750 a întrebat:

Salut, se merita sa iau acest PC pentru jocuri din 2012 in sus?
Procesor: Intel Celeron Dual-Core G1610 2.6GHz box
Placa video: Sapphire Radeon HD7750 1GB DDR5 128-bit
Memorie: Zeppelin 4GB DDR3 1333MHz CL9
Sursa: Sirtec - High Power Element PLUS 500W
Placa de baza: MSI H61M-P20 (G3)
Hard disk: HGST 500GB SATA-II 7200 rpm 16MB 7K1000.C

10 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Depinde la ce pret...procesoru e cam slab pentru jocuri

| Geniuss a răspuns:

Salut pc e bun dar mai putin procesorul cauta ceva 3.2 in sus in rest pc e super bafta

| HardCore7750 explică (pentru Geniuss):

Procesor 3.2 ii scump

| Geniuss a răspuns:

Stiu dar macar un 2.8 3.0 ca 2.6 e prea slab de exemplu ps 2012 o sa iti faca figuri tio garantez eu procesor ca al tau am avut si eu acum folosesc unu 3.6

| HardCore7750 explică (pentru Geniuss):

Pai cu placa aia video duce orice joc de la mediu in sus, si de la 2.6 pan la 2.8 nu-i prea mare diferenta

| Geniuss a răspuns (pentru HardCore7750):

Zici tu asa dar conteaza +2 decat -2 intreaba pe cine vrei de exemplu pe unu 2.6 sunt sanse 10% sa iti mearga ps 2012 iar pe unu 2.8 sansele cresc la 80% asa ca :p

| HardCore7750 explică (pentru Geniuss):

Pai avantajeaza mult placa video

| Geniuss a răspuns:

Infine las-o moarta iti zice omu cu frumosu ca nu e bun procesoru tu o tii pe a ta nu ai decat eu nu ma mai consum

| Edy_Sabau_1998 a răspuns:

Cel mai mult conteaza placa video pentru jocuri, iar tu ai una foarte buna chiar daca procesorul e dual core duce si ala.Eu am un prieten care se joaca Crysis 2 cu o placa video cam la fel de buna si cu procesor single core(celeron sau ce o fi).

| HardCore7750 explică (pentru Edy_Sabau_1998):

Oricum am schimbat PC-ul cu unul pe piese uital aici: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/645452/
Asta chiar duce tot