| Xenos a întrebat:

Hey.TPU.Calculatorul imi merge bine doar in safe mode, adica merge repede.Dar cand intru pe normal merge greu.Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Sa-l arunci la gunoi!

| untu a răspuns:

Pe normal merge greu,dar ruleaza programele? Pe safe mode sau normal, intai sa ti cureti calculatorul cu DiskCleanup, apoi cu Ccleaner, defragmenteaza cu SmartDefrag 5, apoi scaneaza cu antivirusul tau la scanare completa, apoi scaneaza cu Malwarebytes Anti-Malware, apoi scaeaza complet cu AntiSpyware Terminator 2016, apoi intra la Start>Computer>Click dreapta la Local Disk>Proprietes>Tools>Error Checking>Check Now> Bifeaza pe amandoua casute, apoi OK. la Restart va face verificare erori la harddisk, dupa terminare, la Restart, apasa F8>Repair Your Computer>StartUp Repair. Si in rest dupa terminarea, va trebui sa-ti faci reparatii lunare cu Microsoft Fix It si Advanced System Care 9 PRO!

| WaterDrop a răspuns:

Pe normal sunt mai multe procese care il solicita decat in safe mode.Reinstaleaza windows`ul sau pune unul mai vechi.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Reinstall la windows sau dai un scan poate ai ceva virusi pe el.

| Lynnfield a răspuns:

Incearcă să mergi 10 metri într-un picor apoi să te tăvaleşti pe jos şi să ţipi în gura mare "vreau alt calculator".

| AgentulVIPPro a răspuns:

Salut. In safe mode iti ruleaza windowsul,, pur'' si driverele. Nici un alt program sau soft inclusiv virusi nu sunt activi in safe mode.
Cauze posibile functionarii anormale:
virusi, warms sau alti daunatori
Reziduri
Multe programe care ruleaz
Memoria ram trecuta de 50%
Recomand curatare cu ccleaner
Defragmentarea partitiilor
Dezinstalarea programelor inutile
REINSTALARE WIN.

| K0sti a răspuns (pentru AgentulVIPPro):

"In safe mode iti ruleaza windowsul,, pur'' si driverele"...zau, drivere in safe mode...

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru K0sti):

Din moment ce mousul, tastatura precum si sistemul audio iti functioneaza este logic ca driverele sunt in functiune. Gandeste logic inainte sa contrazici.

| K0sti a răspuns (pentru AgentulVIPPro):

In safe mode nu incarca drivere de video, de retea, de sunet, etc.
Discutam discutii...