| Tataru22 a întrebat:

Sunt nou in ceea ce priveste reformatarea unui laptop Lenovo, si vreau sa stiu care este ordinea instalari driverelor cu ce se incepe? Eu nu am primit cd si de aceea imi fac eu unu. Pe site de la Lenovo am vazut ca drivarul de ecran si placi video nu este(drivearul pentru placa video) si doar programu catalyst amd imi trebuie si pentru integrata si pentru dedicata
Iar cand am intrat la amd acelasi lucru am scris ce placa am da ma duce sa iau catalyst. As vrea fara raspunsuri cum ca incepi cu driverele placi de baza deoarece nu le stiu, le vreau concret.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Reformatarea se face la instalare Windows prin stergearea partitiilor (Drive Options) https://www.google.ro/......ps?/search
Instalarea driverelor se face imediat dupa terminarea instalarii Windows-ului si a Adobe Flash PLayer. Nu conteaza in ce ordine. Exista un program care-ti gaseste toate driverele: http://www.driverscloud.com/en
Apesi: Start the detections/Agent Installation/ Automatic Installation. Se downloadeaza un programel in folderul Downloads. Il instalezi si dai iarasi Start the Detection. Dupa ce-si termina treaba te uiti in My drivers si instalezi varianta cea mai noua. Succes!