| whyntt a întrebat:

Am un laptop HP si are o placa video integrata si una dedicata ce integrata are 2gb si ce dedicata la fel
amd m330
si cea lalta nu stiu cum se numeste dar in jocuri se foloseste doar cea integrata, dar nu stiu de ce, cred ca nu am driverele la cea dedicata?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In general, componentele integrate (placa video, webcam) au prioritate fata de cele dedicate (externe). De aceea trebuie sa opresti placa video integrata (din Bios), iar sistemul va fi obligat sa foloseasca placa video dedicata.
Daca nu stii cum sa faci asta, apelezi la o persoana care are cunostinte IT.

1 răspuns:
| PaulSergiu a răspuns:

Intra pe site-ul de la amd si cauta driverul necesar plăcii video