| Aretyyyy a întrebat:

Hey You când deschid PC-ul îmi apare pe ecran asta : Task Boot Failure, Insert Sistem Disk end Press Enter. Cum rezolv?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi din doua cauze: s-a stricat Windowsul (merge cu reinstalare prin stergerea HDD-ului) sau s-a stricat HDD-ul (implicit Windowsul) si trebuie cumparat unul nou. Mai poate fi o chestie (prea putin probabila) sa fie dusa bateria de pe placa de baza. Se gasesc la orice magazin cu baterii: CR 3032.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windowsul din bios

| gelu1970 a răspuns:

Ai windows. daca ai norocul sa ai dvd sau stick cu windows ce ai instalat, adica cu acea versiune ce ai instalata in pc, bootezi din dvd sau stick si ai optiune de repair.