| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am formatat partitia C si am observat ca tot am probleme de exemplu in D am strong si am facut 2 foldere terminate si neterminate, acum nu-mi mai apare "terminate" si nu am sters, nu am facut nimic, si asta nu e nimic am bagat cablu de date am scos cateva poze si apoi am mai ramas cu cateva am incercat si pe alea sa le scot si BUM s-a restartat calculatoru, apoi am incercat din nou iar mi-a dat restart, apoi imi zicea sa-mi formatez cardu am formatat dar dupa aia tot asta imi zicea? ce am patit ce sa fac ca nu stiu crying va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| rogi28 a răspuns:

Incearca si scaneaza hdd de defetcte la suprafata sub DOS cu mhdd care poate dura vreo 1-2 ore, iar daca nu se va rezolva e posibil sa ai pe hdd sectoare belite. in acest caz poti rezolva problema numai cu hdd regenator la fel sub DOS care poate dura si 24 ore depinde deamu cit iti este de mare hdd. aceasta progrma scaneaza fiecare sector si daca gaseste unul incearca sal repare iar daca nu il poate si daca tu iai permis la inceputul scanarii in optiuni sa arda sectorul dat asa ca el nu va mai fi disponibil. da cu hdd regenatorul mai informeazate ca poti sa ingropi si hdd dac nu faci ceva corect.