| anonim_4396 a întrebat:

Imi apare eroarea BOTMGR is missing si apoi CTRL + ALT+ DELETE. Ce pot face sa aprind din nou PC-ul?

11 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Reinstall windows.Nu il mai stinge tinand apasat pe buton.Sau pierdut fisiere din windows cand ai facut asta.Altceva nu ai ce face

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Ai free dos... trebuie sa iei o imagine de disc, sa descarci rufus si sa faci un stick bootabil

| Laurentiu340 a răspuns:

Nu trebuie sa reinstalezi windows din nou pentru ca o sa pierzi ce ai pe pc, fii atent:
Ia un cd cu windows bootezi de pe el dupa ce ai ajuns la faza cu limba si formatul orar dai repair your computer iar apoi next si o sa apesi pe command prompt acolo tastezi asa:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
iar ca sa se repare boot managerul din windows (fisierul bootmgr sa il inlocuiesti)
bootsect /nt60 all /force
daca metoda asta nu merge nu uita sa dai la startup repair o sa scaneze el si o sa repare problema la pornire la mine a mers, P.S pare nebunesc ce zic dar eu mi-am corupt bootmanagerul pentru tine sa vad daca merge metoda de mai sus a mers cea cu comenzile, daca nu merge nici cu startup repair, reinstaleaza windows ca nu mai ai alta varianta!
Bafta happy

| Zaygon a răspuns (pentru Laurentiu340):

Subscriu la aceasta solutie. Daca nici dupa nu pleaca reinstalezi da nu uita sa recuperezi datele intainte sa il reinstalezi.

| blehblehmeh a răspuns:

Eu cand aveam vechiul pc puteam sa schimb boot order din bios, merita sa incerci

| Laurentiu340 a răspuns (pentru blehblehmeh):

Nu are ceva ordinea de boot in bios e de la windows problema, ordinea de boot o schimbi numai in momentul in care vrei sa bagi windows din nou pe pc setezi ca pc-ul sa plece prima data de pe odd/dvd/usb/lan cum e la mine ar trebui sa fie cam asa 1 dvd 2 hdd 3 usb 4 lan asa e la mine cand apas pe f12winking

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Zaygon):

Multumesc frumos, speram sa nu fie ceva asa grav sa fie sters altceva sper sa il repare cu comenzile eu am bagat comenzile am dat la startup repair iar apoi voila, windows 7 a pornit big grin

| blehblehmeh a răspuns (pentru Laurentiu340):

Eu aveam doua hdd uri si in unele momente se schimba ordinea si trebuia sa intru in bios si sa le schimb ordinea, zic asa asta a fost in cazul meu

| Laurentiu340 a răspuns:

Inca ceva va mai ajut eu cu un lucru daca se poate, exista o solutie de la Microsoft la problema asta e un fel de imagine iso cu o suita de programe cu ajutorul careia poti repara windows in cazul in care nu mai porneste sau poti copia datele tale pe de pe hard pe un stick si multe altele faza cu explorer merge in cazul in care mai ai windows pe pc chiar daca nu porneste cautati pe google Microsoft dart recovery toolset!
vreau sa va zic ca e nemaipomenita treaba am avut odata un laptop si cineva a bagat parola pe el si i-am scos parola cu ajutorul la asta am pus imaginea iso pe un cd am bootat am dat la locksmith si i-am schimbat parola am scutit banii! big grin

| Laurentiu340 a răspuns (pentru blehblehmeh):

Inteleg e culmea si cu astea e la fel ca la mine am patit sa bag windows 7 si nu il facusem cu rufus pe stick stii ca apare press any key to boot from bla bla e la programu ala nu a mai aparut pleca direct fara sa apas ceva si ce crezi am dat ordinea pe usb primul a bootat s-a instalat iar dupa restart in loc sa plece dupa hard a plecat direct de pe stick iar am zis ca innebunesc eu eram bun bazat ca pleaca dupa hard si el... e de ras faza aia rolling on the floor

| RAY a răspuns:

Semn ca hardul tau e pe moarte, ce pc ai?