| Sudhd a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva poza aceasta?:http://imgur.com/gallery/nnSlc5s
De ce am numai 500 mb valabili din 8gb?
Cand incerc sa mai deschid cate ceva imi da bluescreen cu erroarea memory management
Tind sa mentionez ca am procesorul amd ryzen 3 2200g si 2gb sunt folositi de placa video integrata, chair daca ii pun 128 mb sau 512 mb tot imi foloseste atata si tot imi da blue screen.
Sunt ramii stricati?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

In captură zie că ai doar 1.5Gb de RAM sin care 1G e utilizat

18 răspunsuri:
| Sudhd explică (pentru flixbuster):

Pai bun, dar eu am 8 gb, inseamna ca trebuie sa ii returnez?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câte stick-uri de RAM ai?

| Sudhd explică (pentru anonim_4396):

1 de 8 gb

| sierra1 a răspuns (pentru Sudhd):

Nu știu ce ai cumpărat, ce ai instalat, dar PC-ul tău "vede" doar 1.5G

| Sudhd explică (pentru sierra1):

Am cumparat corsair vengance lpx 8gb 3000mgh si am instalat windows 10

| sierra1 a răspuns (pentru Sudhd):

Repet ce am scris mai sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Sudhd):

Ce placă de bază ai?

| Sudhd explică (pentru anonim_4396):

Msi b350 tomahawk

| Sudhd explică (pentru sierra1):

Pai si nu exista vreo cale sa il fac sa vada 8 gb?

| sierra1 a răspuns (pentru Sudhd):

Pune memoria in alt calculator și vezi ce "vede"

| Sudhd explică (pentru sierra1):

Celalalt calculator suporta ddr2 nu ddr4

| flixbuster a răspuns:

Ce Windows ai instalat? 32 bit sau 64 bit?

| Sudhd explică (pentru flixbuster):

Am rezolvat cu ramii, dar acum cand instalez update.ul la placa video integrata imi arata niste purici colorati pe ecran:http://imgur.com/gallery/u3wNalm

| sierra1 a răspuns (pentru Sudhd):

Ce-a avut?

| Sudhd explică (pentru sierra1):

Crede-ma ca nici eu nu stiu, dar acum am altă problemă: http://imgur.com/gallery/VrLiTb3

| flixbuster a răspuns (pentru Sudhd):

Ai instalat cel mai recent driver de aici (18.10.1)?

http://www.amd.com/......-ryzen-3-0

| Sudhd explică (pentru flixbuster):

Da,dar nu este numai asta, si jocurile gen world of tanks nu functioneaza, este pe low si merge 3-5 fps-uri dupa imi da windows-ul crash.

| flixbuster a răspuns (pentru Sudhd):

Sistemul tau trebuie mai intai diagnosticat corect. Daca totul e ok cu hardware-ul, in continuare trebuie instalat corect software-ul.