| RAUL28823883884 a întrebat:

Imi puteti da un site pentru jocuri de ps3 ieftine?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

OLX?
https://www.olx.ro/......ocuri-ps3/

de asemenea poti sa modezi consola si apoi sa iei jocuri de pe net pe care apoi sa le scrii pe disk-uri, e ceva bataie de cap dar e cea mai ieftina solutie, si (daca nu ma insel prea tare... insa tin minte foarte clar discutia cu cineva) faci asta cu PURA BINECUVANTARE DE LA SONY... adica:

consolele Sony de ultima generatie nu pot fi modate, DAR, cand sunt pe cale sa scoata o noua generatie, fac pipi pe producatorii de jocuri, si incearca sa scoata cat mai multi bani din vechea generatie, cum?
1. scad preturile SERIOS
2. introduc modarea (da, chiar Sony insasi ajuta pirateria de jocuri) care practic zdrobeste vanzarea de jocuri pe respectiva consola

si fac asta la mai multe tipuri de produse (am vazut si la telefoane, cum la vechea generatie au cazut preturile, efectiv)

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns (pentru Bizon95):

Sunt curios cum a introdus Sony (producatorul) modarea?
Nu stimate modarea de care vorbesti se face prin intermediul unor hibe de sistem denumite exploituri pe care anumiti programatoi si hackeri le descopera, normal cu cat sistemul incepe sa se invecheasca ca tehnologie si numai reprezinta interes pentru producator acesta numai face updateuri si astfel raman deschise portitele de atac.
Deci modarea actuala se face doar prin exploit
Modare din trecut care se facea pe card la Ps2 de ex. era putin diferita.
Mai exista si acele chipuri care se lipesc pe placa de baza, metoda aplicata la anumite PS3-uri.

| Bizon95 a răspuns (pentru Simpatic):

Cum zici tu! vad ca te pricepi nevoie mare si te contrazici singur
odata spui:
"Deci modarea actuala se face doar prin exploit"
si apoi spui:
"Mai exista si acele chipuri care se lipesc pe placa de baza, metoda aplicata la anumite PS3-uri."
newsflash, cip exista si pentru PS2 si pentru PS1, nu numai pentru PS3 adica toata tehnologia veche de la Sony

adica "stimate" intai ma contrazici pe mine ca tu stii mai bine ca e doar modare software, dupa care te contrazici singur si imi confirmi afirmatia negru pe alb, odata ca la tehnologia veche (PS3) se poate face modare cu cip, si din nou ca la tehnologia noua PS4 nu se poate

ADICA EXACT CE AM SPUS EU DE POLITICA SONY!

daca nu ai o dovada oarecare, VAGA, ca Sony nu e in spatele cip-ului de modare, eu mi-am demonstrat punctul, NEGRU PE ALB!

morala, inca odata, "stimate" cum zici tu! big grin

| Simpatic a răspuns (pentru Bizon95):

Vorbim de ps3 cand de fapt tu ai spus de ultimile modele de console, daca nu stiai PS3 este de o varsta cu tine...
Da e adevarat la PS3 exista se poate acele chipuri.
Eu am vorbit de ps4 si sunt curios de afirmatia ta conform careia producatorul (Sony) ajuta el pirateria?
2. introduc modarea (da, chiar Sony insasi ajuta pirateria de jocuri) care practic zdrobeste vanzarea de jocuri pe respectiva consola

deci Sony a introdus modarea happy
tu ai spus nu eu.