| Andreiii19 a întrebat:

Imi puteti recomanda un ssd ieftin? As vrea de 60gb sau 120gb

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De 64 Gb gasesti la pretul asta. La 120 sau 128 doar peste 250 lei. Daca n-ai bani eu zic sa iei unul de 60 sau 64 si sa pui numai sistemul de operare pe el si sa pui ce mai ai (jocuri, filme, muzica, programe, etc) pe un HDD obisnuit. Sau ia-ti unul in rate.
https://www.evomag.ro/......84664.html
https://www.price.ro/......215862.htm
https://altex.ro/solid-state-disk-kingston-uv400-120gb-sata3-suv400s37-120g

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ieftin poate doar SH. Noi s-au scumpit binisor fata de acum 1 an-doi. Valute, trend global, pesede. Ce intelegi tu prin "ieftin" ar fi util de aflat totusi.

| Andreiii19 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ma refeream la ceva intre 100-200 lei

| RAY a răspuns (pentru Andreiii19):

La kinston nu ai vedea, vezi de Samsung, eu unu nu am vazut ceva wow la kinston

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andreiii19):

Amazon.co.uk, poate. Acum cit e lira jos. Eu mi-am luat de la ei primul SSD, l-am schimbat chiar in garantie si experienta a fost per total cu mult peste orice as fi patit similar in Romania. Mai ales faptul ca am primit SSD nou intr-o saptamana dupa ce am returnat ala vechi. Iar un HDD cumparat din Romania a durat vreo 3 saptamini sa mi-l schimbe...
Din pacate cam asta e scorul si de acolo, nu mai e asa diferenta intre Amazon UK si ce e la noi ca acum 5 ani. Poate doar la alea de 512 GB-1 TB sa iesi mai bine. La noi cam cu 240 RON gasesti de 120/128. Nu iti lua de 60 ca e prea mic. Ar merge doar daca vrei sa rulezi un Linux de pe el, Windows e destul de mare si se ingrasa ca porcul pe masura ce il folosesti.winking