| iKlouD1 a întrebat:

Imi puteti va rog recomanda un laptop pana in 3000 de lei?

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Laptopul e de doua ori mai scump ca desktopul, la aceleasi performante.

| Lioana a răspuns:

Pentru asta ar trebui sa stim ce asteptari ai tu de la un laptop. Ce vrei sa faci cu el?

| iKlouD1 explică (pentru Lioana):

Un laptop de bussines in special.

| iKlouD1 explică (pentru doctorandus):

Stiu. Dar călătoresc mult si am nevoie de laptop.

| costinvlad a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DRWDFVBBM/
Acesta rupe. Este bun.

| costinvlad a răspuns (pentru iKlouD1):

Iti recomand acesta. E gaming si bussiness. Decat sa iei unul slab mai bine asta. https://www.emag.ro/......DRWDFVBBM/

| costinvlad a răspuns (pentru RAY):

Asta are I7-8550U adica TDP mic si nu este chiar asa buna grafica.
https://www.emag.ro/......DRWDFVBBM/
Asta este mai bun. Are H si e de gaming si bussiness

| Lioana a răspuns (pentru iKlouD1):

Pentru bussines nu ai nevoie de un laptop atat de scump. Iti recomand unul care sa aiba unitate optica, minim 8 Gb memorie RAM, 1TB spatiu de stocare, mufa pentru casti si camera web buna.
Am incercat sa caut unul competent dar alegerea unui laptop e grea si iti apartine tie pentru ca tu stii cel mai bine de ce ai nevoie.

| AnaNegreanuMaior a răspuns:

Salut. Funda pls si spune-mi te rog daca te ajuta.
https://altex.ro/......0X2007FRI/

| aXy99 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu neaparat. Laptopul, pe langa portabilitate are si monitor, tastatura (chiar si mouse oarecum), boxe, unitate de citire etc. De cand s-au scumpit procesoarele Intel, cred ca merita un laptop. Depinde de ce te intereseaza pe tine.

| Zaygon a răspuns (pentru costinvlad):

Asta e din seria: o glumita. 4GB ram si HDD, peste 2 kg ti se pare de business? Minim 8GB si ssd ca sa mearga calumea.

| costinvlad a răspuns (pentru Lioana):

Acesta nu are grafica dedicata. Cand va vrea sa se joace o sa il dea de pamant. In plus acel I7 antic nu face fata la bussines mai mare. Poate ca el vrea sa faca editare video si YT, etc. Ii trebuie dedicata.

| Stefan123x a răspuns:

Daca esti dispus sa mai pui 100 lei iti recomand acest laptop:
https://www.pcgarage.ro/......nyx-black/
E numai bun pentru gaming, daca ai nevoie de asa ceva cu acel Intel core din seria a 8-a care e mult superiot peste unul din seria anterioare, placa video nVIDIA geforce 1050 care e capabila sa duca cam orice joc de pana acum in rezolutie 1080p cu grafici high inunele jocuri, insa si pe low in altele. Daca esti dispus pe viitor sa ii mai adaugi un ssd macar de 120gb pentru OS, acesta fiind doar 100lei.
Sunt si variante putin mai ieftine, insa l-am ales pe acesta pentru marimea de 17inch, majoritatea fiind de 15. E laptopul ideal pentru medium gaming la un pret ok.
In caz contrar daca nu esti interesat de gaming si ai nevoie doar de multitasking, orice laptop de 1500 lei e ok, acesta fiind suficient:
https://www.pcgarage.ro/......ate-black/