| florin96ak47 a întrebat:

In cat timp credeti ca mi se va strica placa video Nvidia Geforce GTX 750 TI daca joc aproape zilnic jocuri ca CS:GO?

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca ai o carcasa ventilata bine si corect (sa nu ai o presiune foarte mare) ai putea lejer sa iesi din perioada garantiei cu ea. big grin

| Jipa95 a răspuns:

Cu cat timp o ti cat mai rece/ventitala cu atat timp durata de viata a placii video este mai mare. Regula asta este valabila la orice componenta a unui calculator.

| DeyCj a răspuns:

Nu este timp exact. Dacă o exploatezi conform și faci mentenanța calculatorului regulat și conform(asta se face într-un service autorizat sau de către un tehnician cu experiență reală nu habarniști ce cred doar ei că se pricep, real vai de capul lor!) te va ține suficient încât s-o înlocuiești din motive de performanță învechita nu ca s-ar defecta.Succes

| florin96ak47 explică (pentru DeyCj):

Ce inseamna sa fac mentenanta calculatorului?