| morosanu55 a întrebat:

In mozilla am instalat extensii pentru a downloada video and flash, merg perfect dar in chrome sau in opera unde am instalat alte extensii pe langa acelea din mozilla in schimb nu functioneaza nici una. Trebuie sa mai instalez ceva programe?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Este o prostie din partea browserelor web si a altor aplicatii care au renuntat la Adobe flash player. Ele au renuntat la flash player mai inainte de a dezolta suficient html5, gandit sa inlocuiasca flashplayer-ul.
Si pentru ca browserele web au renuntat la Adobe flash player, atunci si echipa Adobe a renuntat la al mai sustine: https://www.adobe.com/ro/products/flashplayer/end-of-life.html
Pana la dezvoltarea suficienta a html5 ne descurcam cum putem. Niciun producator de software nu te va putea ajuta in situatia de fata: nici inventatorii flash player-ului, si nici aceia ai html-ului. Si acesta este un motiv in plus -adaugat la celelalte- ca sa nu ma incred in absolut nimic ce se numeste "software", indiferent pe ce dispozitiv s-ar afla acesta.

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Chrome nu mai suporta Flash de la sfarsitul lui 2020.