| idc a întrebat:

In photoshop cs5 de ce nu imi merge blur tool?(adica imi merge cand sunt pe background dar cand dau pe new layer nu mai imi merge nici blur tool, erase tool etc) Ce sa fac ca sa imi mearga?

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Trebuie sa selectezi layerul respectiv.e cea mai comuna greseala. daca ai new layer si nu e nimic pe el pe ce ar trebui sa iti dea blur? fa o copie a imaginii ca new layer si o sa mearga. daca nu e destul de clar lasa-mi niste date si intru cu team viewer sa vad ce se intampla

| idc explică (pentru jeek0):

Multumesc, m-am descurcat. (am facut copie a imaginii ca new layer)

2 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Cand ai selectat layerul, merge folosit doar pe ce e in layer nu si pe background. Daca tot nu functioneaza, click dreapta pe layer si selecteaza rasterize type, cred ca am scris bine nu-l deschid sa ma uit.