| alienkros a întrebat:

Intrebare pentru expertii in fotografie care pot sa-mi dea sfaturi.

Nikon D3100 VS Canon 600D

Ma refer pentru un incepator(Primul meu DSLR)
Care ar fi mai potrivit?

FUNDA*

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
neluL
| neluL a răspuns:

Canon 600D e mai bun, are ceva optiuni in plus are si 17.9 MP fata de Nikon 14.2 MP.Si totusi iti recomand Nikon D3100 pentru ca este mai usor de manevrat ca incepator, culori mai profunde, bateria te tine mai mult, autofocus in video filmat si este muult mai ieftin.

| ilovemynikon a răspuns:

Iti recomand Nikon. este usor de manevrat, iar dupa 2 ani iti poti cumpara altul mai performant.

| BibleThump a răspuns:

Cu toate că un Canon 600D are mai mulţi MP, asta chiar nu contează, ci contează camera şi senzorul, în sine! Poate ar fi mai bine să manevrezi un SLR mai ieftin, să ştii ceva, iar după aceea poţi începe a investi într-un DSLR, gen Nikon D3100, pentru că la aşa preţ, nu mai găseşti aşa performanţe. Fundă?

| Snapped a răspuns:

D3100 are un mod ghid pentru incepatori si este foarte ieftin. Cu obiectiv 18 - 55 costa doar 1499 http://bit.ly/11t4dM2