| Asienx a întrebat:

La acest router http://m.emag.ro/router-wireless-n-300mbps-tp-link-tl-wr 841nd/pd/EMC92BBBM/ poate trece semnalul wifi de 4 pereti avand in vedere ca la acest routerhttp://m.emag.ro/router-wireless-n-300mbps-tp-link-tl-wr 841nd/pd/EMC92BBBM/ nu trecea?

5 răspunsuri:
| MikeTime a răspuns:

Ai pus acelasi Hyperlink

(aclelasi link-uri)

Dar teoretic poate sa treaca prin 3 obiecte rigide, bineinteles, CU Pierdere de semnal( o line doua).

| K0sti a răspuns:

Nu!

| Jipa95 a răspuns:

La cel cu 2 antene, da, deoarece semnalul este unul mult mai stabil, si iti spun asta ca si detinator al routerului. Acum depinde si cu ce device vrei sa te conectezi la router. Eu unul cu laptop-ul am semnal aproape full prin 6 pereti ai casei si cu obstacolele suplimentare desigur.
Stiu ca exista si model doar cu o singura antena dar acela este mult mai slabut ca si furnizare a calitatii semnaluilui si nu l-am avut niciodata.

| Asienx explică:

Momentan am un 1043ND dar se deconecteaza de la wifi pentru 2-3 secunde si as vrea sa il schimb cu un 841ND dar nu stiu daca prinde prin 4 pereti