| kMirke a întrebat:

Ce router imi recomandati intre acestea doua
1. http://www.emag.ro/......EMC92BBBM/
2. http://www.emag.ro/......EJ84TBBBM/
De ce?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Tp link tl-wr, deoarece are 2 antene omidirectionale foarte stabile ( 5db ), o raza de acoperire foarte mare, poti avea net pe telefon/laptop chiar si prin 6 pereti grosi ( eu il detin, si iti spun sincer ca l-am testat ). Nu acelasi lucru pot sa spun si despre acel Linksys, deoarece el nu beneficiaza de antene separate, ci sunt incorporate pe placa, asta facand routerul sa para un pic instabil, o raza de acoperire destul de proasta daca vrei si net pe afara, prin nu stiu cate obstacole, etc.
Recomand cu cea mai mare incredere, Tp-link tl-wr! happy

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Ai 841n nu nd. E FIX acelasi router, doar ca la nd dai bani in plus ca are antene detasabile, si sunt 99% sigur ca nu ai sa schimbi vreodata antelene.
2. E900 avea probleme la rds stiu, multi se plangeau de limitari la 50mbps.

| Bomfaier a răspuns:

Primul. Are antene foarte bune, plus că e mai ieftin.
Despre al doilea, legat de ce s-a zis mai sus, știu sigur că limitările sunt doar la RDS pentru că cei de la RDS sunt cretini și cer tarif suplimentar pentru activarea tuturor funcțiilor.