| Niculae_Nicu_2001 a întrebat:

La ce se foloseste un adaptor usb?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Este un dispozitiv, cu cablu sau fara, prin care se face conversia de la o conexiune Usb la alt tip de conexiune sau invers. Exista o varietate de adaptoare Usb, de aceea e greu de ghicit care te intereseaza.
De exemplu, adaptor Usb - microUsb: cu el conectezi dispozitive cu mufa microUsb la un pc sau laptop prin portul Usb al acestora (telefon, aparat digital, mp3player).
Mai poti gasi in magazine adaptoare Usb - Hdmi, Usb - Sata, Usb - Ethernet (pentru internet) etc., fiecare fiind conceput pentru un anumit scop.

| ALEXXXL19 a răspuns:

Universal Serial Bus dati seamna,

| Niculae_Nicu_2001 explică (pentru dannyel86):

Doresc sa imi iau un adaptor ubs pentru blueototh
si cum e foloseste si ce imi recomanzi

| dannyel86 a răspuns (pentru Niculae_Nicu_2001):

Gasesti aici modele si recenzii.
https://www.emag.ro/search/accesorii-it/adaptor+bluetooth/c?ref=srcql
Se gasesc si in magazinele multimedia, ca Altex sau Media Galaxy.