| Sketch2 a întrebat:

La laptop, pe windows 10 imi apare la volum "No Audio Output Device is installed". Chestia asta mi-a aparut din senin pentru ca cu cateva ore in urma functiona. Nu mai am volum deloc. Am incercat sa reinstalez driverele si alte tutoriale dar nu mi-a iesit nimic. Cum rezolv chestia asta?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

- ti-a picat placa de sunet
- sau s-au stricat driverele de la placa de sunet

ambele au cam aceeasi probabilitate sa se intample, si sa nu crezi ca driverele au o probabilitate mai mare, chiar e mai mica, pentru ca, in general daca ai corupere de date crapa mult mai multe decat driverele de la placa de sunet

sper totusi ca i-ai dat shutdown la laptop si apoi l-ai pornit din nou, si nu l-ai tinut doar in standby si crezi ca nu are cum sa aiba legatura (standby e o tampenie pe calculatoare)

2 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Servis scrie pe el!

| Ineys a răspuns:

Ai instalat ultima versiune de driver?
Tot ce mai poti face e o reinstalare de Windows daca tot zici c-ai incercat orice. Daca si dupa asta tot nu merge e clar ca e ceva Hardware ( cel mai probabil, cum a zis si Bizon95, ti s-a ars placa de sunet ).